Otomotiv Pazarlama Ajansı

İnternet öncesinde neredeyse tüm otomotiv pazarlama hizmetleri radyo, televizyon, yazılı ve doğrudan posta ile sınırlıydı. Otomobil satmak istiyorsanız, bu kanallardan birinden büyük reklam satın almanız gerekiyordu.

Bununla birlikte, İnternet pazarlamasının yükselişi oyun alanını düzleştirdi ve en küçük oyuncuların bile rekabet etmesine izin verdi. Ayrıca, İnternet pazarlamacılığı, geleneksel reklam platformlarında bulamayacağınız iki kritik avantaj sunar:

  • Çok daha geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz ve bu kitleyi dilediğiniz gibi bölümlere ayırmak oldukça kolaydır (ör. Coğrafya, gelir, yaş, otomobil markası ve modeli).
  • Gerçek zamanlı geri bildirim ve analiz alırsınız. Bu, neyin işe yaradığını (ve neyin işe yaramadığını) tutarken pazarlama yaklaşımınızı ayarlamanıza olanak tanır.

Muhtemelen en önemlisi, tek bir yaklaşımla sınırlı değilsiniz. Çünkü İnternet pazarlama, potansiyel müşterilerle bağlantı kurmak için birçok farklı stratejiyi kapsayan bir şemsiye terimdir.

Otomotiv, Araba Kiralama Şirketleri için En iyi Dijital Pazarlama Şirketi.

PPC

Tıklama başına ödeme (PPC) reklamcılığı, farklı mülklerde “reklamlar” gösterdiğiniz için geleneksel pazarlama ile birçok paralellik paylaşır. Ancak PPC’yi çok daha etkili bir strateji yapan bazı önemli farklılıklar vardır:

  • Adından da anlaşılacağı gibi, yalnızca biri reklamınızı tıklarsa ödeme yaparsınız. Bu, millet dinliyor olsun ya da olmasın, belirli bir fiyat ödediğiniz radyo reklamlarıyla keskin bir tezat oluşturur.
  • PPC, aynı teklifin sayısız yinelemesini denemenize olanak tanır – yani, A / B mesajlarını zaman içinde test edebilir ve gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz.

Dezavantajı, başarılı PPC kampanyalarının sürekli dikkat gerektirmesidir. Bu nedenle, bu projeyi dijital reklamcılıkta uzmanlaşmış bir otomotiv pazarlama şirketine dış kaynak kullanmaktan daha iyi olabilirsiniz.

SEO

Araba satın almak itici bir karar değildir. Çoğu kişi satın almadan önce araştırmalardan adil bir pay alır. Doğru yaklaşımla, markanızı potansiyel müşterilerin sayısız sorusu için “git” kaynağı olarak konumlandırabilirsiniz.

Bu, yalnızca kullanıcılar bu soruları Google veya Bing arama motorlarına yazarken bulabilirse işe yarar. Bazı anahtar kelimeler için iyi sıralama şansını artırmak için, arama motoru optimizasyonu (SEO) yatırım yapmanız gerekir. Harika içerik yayınlamak ve diğer sitelerden yüksek kaliteli bağlantılar sağlamak bu stratejinin iki temel direğidir.

Kötü haber, SEO’nun zaman almasıdır. İster kendiniz yapın ister bir otomotiv pazarlama ajansı kiralayın, hemen ölçülebilir sonuçlar görmezsiniz. İyi haber, SEO’nun mütevazi olmasıdır. Potansiyel müşterilere ulaşmıyorsunuz; size organik aramalarla ulaşıyorlar. Bu “satmayı” çok daha kolay hale getirir.

Eposta pazarlama

İnternet pazarlamasının nihai hedefi satışları kapatmak olsa da, kısa vadeli odak noktası “potansiyel müşterileri” yakalamak olmalıdır. Potansiyel müşteriler e-posta listenize girdikten sonra, bu potansiyel müşterileri önümüzdeki birkaç gün, hafta veya ay boyunca “yumuşak şekilde satabilirsiniz”.

Başarılı e-posta pazarlamasının sırrı kullanıcılarınıza değer sağlamaktır. Yararlı ipuçlarını, çarpıcı Infographics ve şaşırtıcı içeriği okuyucularınızla özgürce paylaşırsanız, otorite ve güven kazanırsınız. Dahası, satın alma sürecinde nerede olurlarsa olsunlar, zihinlerinde mevcut kalacaksınız.

Web Tasarım

Web siteniz, yukarıdakilerin tümünü birbirine bağlayan öğedir:

  • Bazı potansiyel müşteriler sitenizde başlayacaktır.
  • Diğerleri için son varış noktası olacak.

Her iki durumda da, estetik açıdan hoş ve gezinmesi kolay temiz bir web sitesi istiyorsunuz. Bu şirket içi başarmak için grafik veya kodlama becerileriniz yoksa, kesinlikle profesyonel web tasarımı konusunda uzmanlaşmış bir otomotiv pazarlama firması kiralamak isteyeceksiniz.

Otomotiv firmaları için pazarlama hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, bugün 0 546 494 34 61 numaralı telefondan veya çevrimiçi formumuzdan bize ulaşın .

Leave A Comment

All fields marked with an asterisk (*) are required

× whatsApp